żuraw warsztatowy a Mimośród
okręgowa stacja kontroli pojazdów

Udogodnienia samochodowe cenione przez kierowców

Posted in Bez kategorii  by admin
Wrzesień 18th, 2019

width=300Jeżeli chodzi o udogodnienia występujące w autach, które są przez klientów komisów czy salonów samochodowych bardzo mile widziane, warto wspomnieć o poduszkach powietrznych zwiększających nasze bezpieczeństwo na drogach. Poduszka powietrzna może być przeznaczona dla kierowcy, ale również pasażer zyska na tym, gdy auto będzie wyposażone w drugą, dodatkową poduszkę dla pasażera. Inne ważne rzeczy, na które zwracamy uwagę przy zakupie samochodu, to m.in. ogólna ilość miejsca w samochodzie.

Ważna jest także dla nas wysokość samochodu, która wpływa na komfort jego prowadzenia oraz jazdy. Zwłaszcza wysokie osoby lubią, kiedy miejsca zarówno za kierownicą pojazdu, jak i nad głową jest wystarczająca ilość. Z przodu powinna znajdować się też wystarczająca ilość miejsca na nogi. Oczywiście większość samochodów na standardzie wyposażenia posiada regulowane fotele kierowcy – fotele te można przesuwać do przodu i do tyłu, jednak niekiedy nawet po maksymalnym przesunięciu w tył wydają się one być zbyt blisko kierownicy, a nogi naciskające na pedały sprzęgła, hamulca czy gazu są nadal zgięte w niewygodnej pozycji. Wówczas należy zdecydowanie odradzić kupno takiego samochodu.

Fotel oprócz tego, że powinna dać się regulować jego odległość od kierownicy, to jeszcze powinien mieć regulowane oparcie oraz swobodnie podwyższany zagłówek. Od tych elementów zależy bowiem komfort jazdy kierowcy.

Warto wspomnieć także o trzech podstawowych rodzajach nadwozi samochodowych, z jakimi mamy do czynienia. Pierwszy rodzaj nadwozia to sedan. Sedany mają wyraźnie wydzieloną część przednią oraz tylną, a więc silnikową i bagażową. Innym rodzajem nadwozia jest hatchback. Przy tym typie nadwozia tylna szyba auta stanowi jedną całość z klapą bagażnika. Auta te więc mają tak jakby „ściętą” bryłę. Ostatnim typem auta jest kombi, które charakteryzuje się wydłużoną tylną częścią  samochodową, w której znajduje się przestrzeń bagażowa.

Określony typ nadwozia jest dla nas ważny np. przy parkowaniu. Generalnie niedoświadczonemu kierowcy łatwiej jest ocenić odległość w hatchbackach, a trudniej w sedanach, najtrudniej z kolei parkuje się autami kombi. [hasła pokrewne: słupki odgradzające, pompy lakiernicze, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, Mimośród ]

Kupując auto, musimy też pamiętać o tym, do jakich celów będzie nam ono służyć oraz czy często będziemy wozić nim pasażerów. Pomyślmy nad tym, czy będziemy nim jeździli tylko do pracy czy też na dłuższe wypady za miasto także i w jakim terenie będziemy je użytkować.
[przypisy: wbijanie pali, wagi apteczne, forum kulturystyczne ]
[patrz też: Kabiny Sanitarne, amlodypina, wiązar dachowy ]
[więcej w: porsche 911 forum, nośność łożyska, dobierz akumulator do samochodu ]

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dobierz akumulator do samochodu nośność łożyska porsche 911 forum