żuraw warsztatowy a Mimośród
okręgowa stacja kontroli pojazdów

Nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. Jest trudniej niż dotychczas!

Posted in Bez kategorii  by admin
Wrzesień 18th, 2019

width=300Ten mały, plastikowy dokument życzyłby sobie chyba mieć każdy, komu marzy się niezależność związana z prowadzeniem własnego samochodu. Chodzi oczywiście o prawo jazdy. Od 19 stycznia 2013 r. zdanie prawa jazdy w Polsce stało się trudniejsze niż dotychczas – o ile egzamin praktyczny nie uległ zmianie, to utrudnieniu uległy zasady zdawania egzaminu teoretycznego.

Kiedyś zdanie teorii na egzaminie państwowym na prawo jazdy było tylko kwestią formalną, albowiem zdającemu pojawiało się na monitorze 20 z ogólnie dostępnej bazy 500 pytań. Dzisiaj pytań do nauczenia jest znacznie więcej, a zdający nie może odpowiadać na nie mechanicznie i bez zastanowienia. Co więcej, musi on do nich powrócić i decyduje się na odpowiedź w przeciągu 15 sekund od momentu pojawienia się pytania na monitorze. [hasła pokrewne: słupki odgradzające, pompy lakiernicze, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, Mimośród ]

A same pytania bywają podchwytliwe… Przedstawiają one klasyczne sytuacje drogowe, które wymagają bardzo szybkiej reakcji. Można więc bez wahania stwierdzić, że zdanie części teoretycznej państwowego egzaminu na prawo jazdy jest od roku 2013 znacznie trudniejsze niż wcześniej. Zmiany jednak zostały wprowadzone po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i aby kandydaci przystępujący do egzaminu państwowego nie wykonywali testów mechanicznie.

Kiedy jednak już mamy w ręku upragniony dokument, satysfakcja ze zdanego egzaminu jest dużo większa. Prawo jazdy uprawnia nas do obecności w ruchu drogowym na pełnoprawnych warunkach.

Jeżeli chodzi o część praktyczną egzaminu, tu na szczęście przepisy nie zmieniły się w najmniejszym stopniu. Nadal zdający losują jedno krótkie zadanie egzaminacyjne polegające na wskazaniu jakiegoś elementu budowy samochodu znajdującego się pod maską oraz mają do wykonania łuk na placu manewrowym i ruszanie pod górkę. Te elementy ćwiczone są na kursach, więc nie powinno być z nimi absolutnie problemu. Jedynym problemem może być ta teoria, którą faktycznie od 19 stycznia 2013 r. zdać trudniej, jednak jednocześnie zbliżyliśmy się standardami egzaminu na prawo jazdy do innych krajów.
[hasła pokrewne: wbijanie pali, wagi apteczne, forum kulturystyczne ]
[podobne: Kabiny Sanitarne, amlodypina, wiązar dachowy ]
[podobne: korekcja kół zębatych, auto gazda otomoto, dealer audi warszawa ]

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: auto gazda otomoto dealer audi warszawa korekcja kół zębatych