żuraw warsztatowy a Mimośród
okręgowa stacja kontroli pojazdów

Najpopularniejsze auta roku 2012. Czego szukają Polacy?

Posted in Bez kategorii  by admin
Wrzesień 19th, 2019

width=300Jeżeli chodzi o najpopularniejsze modele samochodów kupowane przez Polaków, największym zainteresowaniem wśród aut używanych cieszył się w 2012 roku Volkswagen Golf. To właśnie tego samochodu szukaliśmy najczęściej w ubiegłym roku na serwisach czy portalach motoryzacyjnych , a także portalach z ogłoszeniami. Na drugim miejscu uplasował się Volkswagen Passat, który był równie popularnym autem i generował również olbrzymią ilość zapytań w wyszukiwarkach. Trzecie miejsce zajął natomiast Audi A4. [więcej w: słupki odgradzające, pompy lakiernicze, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, Mimośród ]

Z powyższego wynika jeden prosty wniosek: największą słabość Polacy wykazują do niemieckich modeli. Dzieje się tak chyba dlatego, że niemiecka motoryzacja standardowo kojarzy nam się z niemieckim charakterem, a więc solidnością i niezawodnością. Wśród innych popularnych modeli, którymi jeździmy w Polsce i które chętnie kupujemy, są także Opel Astra, Ford Focus, Opel Vectra, Ford Mondeo czy Audi A3.

Inaczej przedstawia się nieco sprawa, jeżeli chodzi o nowe samochody. Tutaj najwięcej wyszukań zanotowała w 2012 r. na popularnych serwisach motoryzacyjnych Dacia Duster. Dacia Duster to solidne auto, które może być wykorzystywane jako samochód terenowy. Posiada ona wysokie nadwozie oraz szerokie błotniki, jest to auto prezentujące linię nadwozia, tzw. typ SUV. Wśród innych marek nowych aut klienci szukają także Skody Octavii, Kii Sportage, Opla Astry, Volkswagena Golfa czy Chevroleta Cruze’a. Jak widać więc, część modeli budzi zainteresowanie zarówno klientów motoryzacyjnego rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Jeżeli chodzi o samochody dostawcze, wśród aut poszukiwanych w zeszłym roku najwięcej transakcji dotyczyło modeli Mercedes Sprinter oraz Fiat Ducato. Najpopularniejszym zeszłorocznym modelem samochodu ciężarowego był z kolei potężny Mercedes Actros.

Warto jeszcze wspomnieć na koniec o tym, jakie elementy wyposażenia są najbardziej pożądane przez kupujących auta. Na klientach już nie robi wrażenia np. obecność klimatyzacji, która jest standardowym elementem wyposażenia każdego samochodu, ale szukają oni innych udogodnień. Wśród atutów, na które się zwraca uwagę przy zakupie, są m.in. system ABS wspomagający hamowanie czy różnego rodzaju dodatkowe systemy wsparcia elektronicznego, np. czujniki cofania czy samoczynnie włączające się w czasie deszczowej pogody wycieraczki szyb.
[patrz też: wbijanie pali, wagi apteczne, forum kulturystyczne ]
[hasła pokrewne: Kabiny Sanitarne, amlodypina, wiązar dachowy ]
[hasła pokrewne: porsche 911 forum, nośność łożyska, dobierz akumulator do samochodu ]

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dobierz akumulator do samochodu nośność łożyska porsche 911 forum