żuraw warsztatowy a Mimośród
okręgowa stacja kontroli pojazdów

Jak kupować auto używane? Uwaga na nieuczciwych handlarzy!

Posted in Bez kategorii  by admin
Wrzesień 19th, 2019

Kupując nowy samochód, zastanawiamy się, jakie auto byłoby najlepiej wybrać… W Internecie przeglądamy więc różnorodne oferty, zdjęcia oraz czytamy wiadomości na forach motoryzacyjnych, aby zapoznać się z tym, które modele mają drogie i trudno sprowadzalne części, a które przeciwnie. W razie jakiejkolwiek awarii lepiej bowiem mieć auto, do którego części jest łatwy dostęp, niż czekać na naprawę auta zalegającego w warsztacie u mechanika. [więcej w: słupki odgradzające, pompy lakiernicze, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, Mimośród ]

Oczywiście zdecydowanie najlepszym wyborem jest zakup auta nowego. Większość z nas nie stać jednak na samochody, których ceny minimalne przekraczają, bagatela, kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nawet jeśli kupimy auto na raty, nie ma gwarancji, że będziemy w stanie spłacać raty za nie. Warto więc rozważyć ofertę kupna auta używanego, choć w tym przypadku musimy liczyć się z większymi komplikacjami.

Auto używane możemy kupić już za przysłowiowego „tysiaka”, czyli tysiąc złotych, jednak uwaga, tani samochód jest tani z jakiegoś konkretu powodu, pamiętajmy o tym… Nie jest tak, jak myśli większość klientów, że w komisach większość aut sprowadzana jest z zagranicy i stanowi pojazdy, które znudziły się bogatym Europejczykom. Oczywiście trochę prawdy w tym jest, jednak wiele z aut sprzedawanych przez handlarzy samochodowych ma ukryte wady, o których wie jedynie dealer i mechanik „retuszujący” egzemplarze.

Na czym polega retusz? Niektóre modele aut składa się z wielu innych. Takie „posklejane” auto nie będzie jednak spełniało dobrze swoich funkcji i może ulec awarii przy pierwszym lepszym uruchomieniu pojazdu. Dlatego też lepiej już kupić auto, które ma jakieś ryski na karoserii czy zadrapania, ale które świadczą o tym, że auto miało kolizję, jest po stłuczce, ale nic wielkiego się z nim nie stało, niż kupić samochód wyglądający jak nowiutki z salonu, ale w rzeczywistości „złom”.

Przy kupnie auta używanego umówmy się więc na dokładne oględziny samochodu i najlepiej w obecności osoby, która będzie znała się trochę na motoryzacji i sprawdzi poszczególne elementy auta oraz sprawność jego układów. Nie powinniśmy bowiem dawać wiary zapewnieniom np. właściciela komisu samochodowego, który będzie gwarantował, że auto jest rewelacyjne, a w rzeczywistości próbował opchnąć nam „złom”.
[podobne: wbijanie pali, wagi apteczne, forum kulturystyczne ]
[przypisy: Kabiny Sanitarne, amlodypina, wiązar dachowy ]
[podobne: korekcja kół zębatych, auto gazda otomoto, dealer audi warszawa ]

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: auto gazda otomoto dealer audi warszawa korekcja kół zębatych