żuraw warsztatowy a Mimośród
okręgowa stacja kontroli pojazdów

Do czego przydaje nam się wiedza motoryzacyjna w życiu?

Posted in Bez kategorii  by admin
Wrzesień 19th, 2019

Rynek motoryzacyjny to branża, która ma wielu swoich fanów. Wiemy wszyscy, jak samochody potrafią „podjarać” nie tylko facetów, ale również laski. Motoryzacja to zajęcie, które pochłania bez reszty, a samochody to przedmioty materialne, z którymi obcujemy na co dzień. Wszyscy bowiem jeździmy naszymi autami do pracy lub na zajęcia na studiach.

Część z nas jednak nie zna się na samochodach w ogóle… Prowadzenie pojazdu to bowiem jedno, a jego eksploatacja drugie. Samochody składają się z części, o których wielu z nas nie ma zielonego pojęcia i których nazwy potrafią wymienić tylko doświadczeni mechanicy. Jednak, czy żeby prowadzić samochód, trzeba być ekspertem od motoryzacji? Na pewno nie…

Doskonały przykład stanowią kobiety, które w większości w ogóle nie mają pojęcia, jaka jest budowa silnika albo jakie elementy samochodu znajdują się pod maską. Kobieta, która posiada prawo jazdy, po prostu wsiada w samochód i jedzie. Niepotrzebne jej wiedzieć, co to jest półoś napędowa, łeb korbowy albo na jakiej zasadzie działają poduszki powietrzne. Takimi rzeczami zajmuje się mechanik.

Dobrze jednak wiedzieć chociaż w stopniu podstawowym, jak funkcjonują samochody i uczynić z nich naszych przyjaciół. Nie na darmo przecież jesteśmy uczeni na kursach nauki na prawo jazdy o elementach budowy samochodu znajdujących się pod maską. Instruktorzy pokazują nam zbiorniki płynu hamulcowego, oleju napędowego, płynu chłodniczego oraz płynu do spryskiwaczy. Naszym obowiązkiem jest natomiast nauczenie się nazw tych zbiorników i ich umiejscowienia pod maską samochodu, tak abyśmy na egzaminie mogli prawidłowo odpowiedzieć na pytania egzaminacyjne.

Ta wiedza, którą poznajemy na kursie na prawo jazdy, przydaje się nam również na etapie posiadania i eksploatacji własnego pojazdu. Jeżeli zapali nam się przykładowo na desce rozdzielczej auta czerwona lampka, nie możemy jechać dalej. Często informuje nas o tym kontrolka oznajmiająca niewystarczającą ilość oleju silnikowego w zbiorniku. Kiedy oleju silnikowego w samochodzie jest za mało, może dojść do zatarcia silnika, co skutecznie uniemożliwi dalszą jazdę… [przypisy: słupki odgradzające, pompy lakiernicze, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, citroen olsztyn otomoto ]
[patrz też: wbijanie pali, wagi apteczne, forum kulturystyczne ]
[przypisy: Kabiny Sanitarne, amlodypina, wiązar dachowy ]
[hasła pokrewne: salon renault katowice, otomoto jarosław, citroen olsztyn otomoto ]

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: citroen olsztyn otomoto otomoto jarosław salon renault katowice