żuraw warsztatowy a Mimośród
okręgowa stacja kontroli pojazdów

Auta na gaz i korzyści płynące z ich posiadania

Posted in Bez kategorii  by admin
Wrzesień 18th, 2019

width=300Samochody z instalacjami LPG w Polsce są obecnie coraz popularniejsze. Według różnych obliczeń, w roku 2012 na naszych drogach było 1,8-2,5 mln samochodów zasilanych na gaz. Wygląda na to, że przekonujemy się powoli do oczywistych oszczędności, jakie niesie ze sobą stosowanie tego typu instalacji. Poza ewidentnymi kosztami ekonomicznymi, samochody z instalacją gazową są bezpieczniejsze dla środowiska, ponieważ emitują do atmosfery mniej szkodliwych spalin. Niektórzy twierdzą wprawdzie, że samochody zasilane na LPG czy CNG (sprężony gaz ziemny) spowalniają pracę silnika, jednak jest to tylko mit nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością.

Udział samochodów z instalacjami LPG w ogólnej liczbie aut w Polsce szacuje się obecnie na ok. 10%. To więcej w porównaniu do wcześniejszych lat. Wśród najpopularniejszych modeli samochodów przerabianych „na gaz” znajdziemy ulubione samochody Polaków kupowane w komisach czy salonach samochodowych: Opla Astrę, Volkswagena Golfa, Opla Vectrę, Volkswagena Passata czy Daewoo Lanosa.

Wielu z nas zapewne zadaje sobie pytanie, czy w ogóle warto przerabiać samochód „na gaz” oraz jakie są koszty montażu instalacji gazowej. Najczęściej mówi się o kosztach rzędu 1-1,5 tys. zł, jednak koszty te mogą być też dużo wyższe w zależności od rodzaju silnika. Najtaniej kosztuje montaż instalacji gazowej w samochodach gaźnikowych, więcej w samochodach z wtryskiem jedno- czy wielopunktowym, a najwięcej przy silnikach 4-, 6- bądź 8-cylindrowych. Całkowity koszt montażu instalacji gazowej może więc wynieść nawet ok. 5-6 tys. zł.

A jakie są główne korzyści płynące z eksploatacji auta zasilanego gazem LPG czy CNG? Niewątpliwie największą zaletą są oszczędności na kosztach paliwowych w porównaniu z autami zasilanymi olejem napędowym lub benzyną. Szacuje się, że za 1 litr benzyny bezołowiowej zakupimy ekwiwalent aż 2-3 litrów gazu LPG! Jak łatwo więc wywnioskować, gaz LPG jest minimum o połowę tańszy niż tradycyjna benzyna czy olej napędowy i o tyle też zmniejsza koszty utrzymania samochodu. [przypisy: Rekrutacja it, rekrutacja specjalistów it, doradztwo personalne it, przeciski pod drogami, otomoto tomaszów lubelski ]
[więcej w: wbijanie pali, wagi apteczne, forum kulturystyczne ]
[hasła pokrewne: Kabiny Sanitarne, dealer ford warszawa, wiązar dachowy ]
[patrz też: dealer ford warszawa, otomoto porsche 911, otomoto tomaszów lubelski ]

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dealer ford warszawa otomoto porsche 911 otomoto tomaszów lubelski