Jak kupować auto używane? Uwaga na nieuczciwych handlarzy!

Posted in Bez kategorii  by admin
Kwiecień 4th, 2013

Kupując nowy samochód, zastanawiamy się, jakie auto byłoby najlepiej wybrać… W Internecie przeglądamy więc różnorodne oferty, zdjęcia oraz czytamy wiadomości na forach motoryzacyjnych, aby zapoznać się z tym, które modele mają drogie i trudno sprowadzalne części, a które przeciwnie. W razie jakiejkolwiek awarii lepiej bowiem mieć auto, do którego części jest łatwy dostęp, niż czekać na naprawę auta zalegającego w warsztacie u mechanika. [więcej w: skup samochodów, panele fotowoltaiczne, Hydraulika siłowa ]

Oczywiście zdecydowanie najlepszym wyborem jest zakup auta nowego. Większość z nas nie stać jednak na samochody, których ceny minimalne przekraczają, bagatela, kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nawet jeśli kupimy auto na raty, nie ma gwarancji, że będziemy w stanie spłacać raty za nie. Warto więc rozważyć ofertę kupna auta używanego, choć w tym przypadku musimy liczyć się z większymi komplikacjami.

Auto używane możemy kupić już za przysłowiowego „tysiaka”, czyli tysiąc złotych, jednak uwaga, tani samochód jest tani z jakiegoś konkretu powodu, pamiętajmy o tym… Nie jest tak, jak myśli większość klientów, że w komisach większość aut sprowadzana jest z zagranicy i stanowi pojazdy, które znudziły się bogatym Europejczykom. Oczywiście trochę prawdy w tym jest, jednak wiele z aut sprzedawanych przez handlarzy samochodowych ma ukryte wady, o których wie jedynie dealer i mechanik „retuszujący” egzemplarze.

Na czym polega retusz? Niektóre modele aut składa się z wielu innych. Takie „posklejane” auto nie będzie jednak spełniało dobrze swoich funkcji i może ulec awarii przy pierwszym lepszym uruchomieniu pojazdu. Dlatego też lepiej już kupić auto, które ma jakieś ryski na karoserii czy zadrapania, ale które świadczą o tym, że auto miało kolizję, jest po stłuczce, ale nic wielkiego się z nim nie stało, niż kupić samochód wyglądający jak nowiutki z salonu, ale w rzeczywistości „złom”.

Przy kupnie auta używanego umówmy się więc na dokładne oględziny samochodu i najlepiej w obecności osoby, która będzie znała się trochę na motoryzacji i sprawdzi poszczególne elementy auta oraz sprawność jego układów. Nie powinniśmy bowiem dawać wiary zapewnieniom np. właściciela komisu samochodowego, który będzie gwarantował, że auto jest rewelacyjne, a w rzeczywistości próbował opchnąć nam „złom”.

Tagi: , ,

Comments are closed.